De motorverkoop in België doorgelicht.
Gisteren schotelden we jullie al de analyse van de Belgische motorverkoop tijdens de eerste zes maanden van 2014 voor. Vandaag gaan we daar met behulp van cijfers iets dieper op in.
De top tien van de inschrijvingen per constructeur in de eerste zes maanden van 2014:
Merk 2013 % 2014 % evolutie %
1 BMW 1601 11,8 1773 12,9 10,74
2 Honda 1876 13,9 1768 12,8 - 5,8
3 Yamaha 1247 9,2 1496 10,9 20
4 Piaggio 1502 9,2 1409 10,2 - 6,2
5 Harley-Davidson 861 6,4 878 6,4 2
6 Kawasaki 738 5,5 826 6 11,9
7 SYM 719 5,3 765 5,6 6,4
8 KTM 693 5,3 656 4,8 -5,3
9 Suzuki 480 3,6 561 4,1 16,9
10 Triumph 589 4,4 548 4 - 7
totale markt 13788 13533 1,9
Verdeling naar cilinderinhouden:
Inhoud 2013 % 2014 % evolutie
< 126 4276 31,6 4087 28,6 - 189
126-250 522 3,9 368 2,7 -154
251-500 1682 12,4 1941 14,1 259
501-750 1979 14,6 1958 14,2 - 21
751-1000 1987 14,7 1842 13,4 -145
> 1000 3087 22,8 3592 26,1 505
Totale markt 13533 13788 255
Verdeling naar segment:
Categorie 2013 % 2014 % evolutie
scooter max 125 cc 3182 23,5 2939 21,3 - 243
scooter min 126 cc 1350 10 1575 11,4 225
motor max 125 cc 1049 7,8 1049 - 0
basic/roadster 2375 17,6 2605 18,9 230
custom 680 5 730 5,3 50
sport 583 4,3 351 2,6 - 232
sport-touring 102 0,8 103 0,8 1
touring 968 7,2 1144 8,3 176
allroad 1734 12,8 1830 13,3 96
enduro 512 3,8 483 3,5 - 29
trial 33 0,2 48 0,4 15
trike 145 1,1 131 1 -14
quad 602 4,5 571 4,1 -31
buggy 49 0,4 27 0,2 - 22
andere 155 1,1 155
Cijfers: FEBIAC
Foto: Belga Image
Place comments
0 Comments
You are currently seeing only the comments you are notified about, if you want to see all comments from this post, click the button below.
Show all comments